Skip to content

595 Burtis St.Brick, NJ 08723

Built 2006

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 13, 2022

Property Information

Block165.01
Lot13
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page16.2

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,728
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$119,500
40%
Improvement Value:$181,100
60%
Total Assessment$300,600

Sale
$1
DeedBook 19039, Page 15

Property Built

Built

Year Built: 2006