Skip to content

561 Michelle PlBrick, NJ 08723

Built 1979

Last Sale Date
Mar 14, 2023

Property Information

Block190.01
Lot15
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page17.2

Building Details

Building Class16
Description1SF1G-P 1277
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,277
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$131,800
51%
Improvement Value:$126,700
49%
Total Assessment$258,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2023$5,882+1.3%
2022$5,804+1.7%
2021$5,706+2.5%
2020$5,566+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1979