Skip to content

11 Huckleberry CtBrick, NJ 08723

Built 1978

Last Sale Date
Nov 24, 2003

Property Information

Block194.02
Lot38
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page18.0

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage2,094
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$143,800
49%
Improvement Value:$149,700
51%
Total Assessment$293,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,581+5.2%
2024$7,205+3.5%
2023$6,962+1.3%
2022$6,874+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1978