Skip to content

6 Huckleberry CtBrick, NJ 08723

Built 1980

Last Sale Date
Mar 14, 2012

Property Information

Block194.02
Lot41
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page18.0

Building Details

Building Class16
Description2SF1G-P 1500
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,500
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$140,700
51%
Improvement Value:$136,700
49%
Total Assessment$277,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,165+5.2%
2024$6,810+3.5%
2023$6,580+1.3%
2022$6,497+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1980