Skip to content

660 Preston St.Brick, NJ 08723

Built 1987

Last Sale Date
Jan 23, 2018

Property Information

Block194.98
Lot7
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page18.2

Building Details

Building Class16
DescriptionA-2SF1G 2189
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage2,189
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$130,900
42%
Improvement Value:$181,700
58%
Total Assessment$312,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,824+5.4%
2024$7,424+3.6%
2023$7,165+1.3%
2022$7,071+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1987