Skip to content

Osbornville(Block 196 Lot 5.03)Brick, NJ 08723

Last Sale Date
Apr 30, 2024

Property Information

Block196
Lot5.03
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page20

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningRR1
Sq Footage---
Acreage21.58

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$50,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,294+5.2%
2024$1,230+3.5%
2023$1,188+1.3%
2022$1,173+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0