Skip to content

22 Navarra Dr.Brick, NJ 08723

Built 1996

Last Sale Price
$74,000
Last Sale Date
Nov 30, 1994

Property Information

Block210.17
Lot11
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page21.3

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningR5
Sq Footage2,437
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$237,000
50%
Improvement Value:$235,200
50%
Total Assessment$472,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,197+5.2%
2024$11,593+3.5%
2023$11,201+1.3%
2022$11,059+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1996

Property Sale

Sale
$74,000
DeedBook 5227, Page 479