Skip to content

4 Navarra Dr.Brick, NJ 08723

Built 1953

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 6, 2024

Property Information

Block210.17
Lot2
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page21.3

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningR5
Sq Footage1,400
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$231,500
69%
Improvement Value:$104,100
31%
Total Assessment$335,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,669+5.2%
2024$8,239+3.5%
2023$7,960+1.3%
2022$7,860+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1953