Skip to content

26 W. Pampano Dr.Brick, NJ 08723

Built 2003

Owner
---
Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Sep 23, 2025

Property Information

Block210.25
Lot13
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page21.2

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR5
Sq Footage2,512
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$231,300
48%
Improvement Value:$253,500
52%
Total Assessment$484,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,522+5.2%
2024$11,902+3.5%
2023$11,499+1.3%
2022$11,354+1.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$915,000
Sq Ft2,512DeedBook 19768, Page 727Recorded8/20/2024

Property Sale

Sale
$509,900
DeedBook 11804, Page 1307

Property Built

Built

Year Built: 2003

Property Sale

Sale
$420,000
DeedBook 10892, Page 600

Property Sale

SaleMulti
$289,000
DeedBook 10415, Page 69