Skip to content

22 Obispo Dr.Brick, NJ 08723

Built 1987

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Oct 21, 2015

Property Information

Block210.29
Lot11
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page21.2

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningR5
Sq Footage1,776
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$231,300
58%
Improvement Value:$166,300
42%
Total Assessment$397,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,270+5.2%
2024$9,761+3.5%
2023$9,431+1.3%
2022$9,312+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$250,000

From:

To:

Sq Ft1,776DeedBook 16222, Page 1305Recorded10/23/2015

Property Built

Built

Year Built: 1987