Skip to content

18 Obispo DrBrick, NJ 08723

Built 1930

Last Sale Date
May 2, 2024

Property Information

Block210.29
Lot8
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page21.2

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR5
Sq Footage1,760
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$287,500
68%
Improvement Value:$133,800
32%
Total Assessment$421,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,882+5.2%
2024$10,343+3.5%
2023$9,993+1.3%
2022$9,867+22.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1930