Skip to content

Capri Dr.(Block 210.35 Lot 23)Brick, NJ 08723

Public Property

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 27, 2001

Property Information

Block210.35
Lot23
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page21.1

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$32,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2003$270+3.3%
2002$261+2.3%
2001$256+2.8%
2000$249+3.7%
Property History

No events match the selected filters.