Skip to content

177 Delta PlBrick, NJ 08723

Built 1974

Last Sale Date
May 3, 2024

Property Information

Block210.41
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page21.1

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage2,126
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$130,300
43%
Improvement Value:$170,500
57%
Total Assessment$300,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,770+5.2%
2024$7,385+3.5%
2023$7,135+1.3%
2022$7,045+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1974