Skip to content

63 Pilot DrBrick, NJ 08723

Last Sale Date
May 6, 2024

Property Information

Block210.47
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page21.3

Building Details

Building Class10
Description1SCB
Dwellings1
ZoningR5
Sq Footage---
Acreage2.7

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$2,219,300
82%
Improvement Value:$487,000
18%
Total Assessment$2,706,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$69,904+9651.4%
2024$717+3.5%
2023$693+1.3%
2022$684-98.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0