Skip to content

00 Rochester Dr.Brick, NJ 08723

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 29, 2021

Property Information

Block211.01
Lot26
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page22.3

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR5
Sq Footage---
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$38,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$982+5.3%
2024$933+3.5%
2023$901+1.3%
2022$890+1.6%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$35,000
DeedBook 11114, Page 408