Skip to content

61 Toronto Dr.Brick, NJ 08723

Last Sale Date
Feb 9, 2018

Property Information

Block211.04
Lot31
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page22.3

Building Details

Building Class---
DescriptionDOCK
Dwellings1
ZoningR5
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$213,700
99%
Improvement Value:$2,100
1%
Total Assessment$215,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,574+5.2%
2024$5,298+3.5%
2023$5,119+1.3%
2022$5,054+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0