Skip to content

31 Obispo Dr.Brick, NJ 08723

Built 2006

Last Sale Price
$115,000
Last Sale Date
May 13, 1998

Property Information

Block211.06
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page22.1

Building Details

Building Class18
Description3SF2G
Dwellings1
ZoningR5
Sq Footage2,854
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$250,200
40%
Improvement Value:$377,100
60%
Total Assessment$627,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,203+5.2%
2024$15,400+3.5%
2023$14,880+1.3%
2022$14,691+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2006

Property Sale

Sale
$115,000
DeedBook 5579, Page 582