Skip to content

St. Lawrence Blvd.(Block 211.21 Lot 1)Brick, NJ 08723

Vacant Land

Last Sale Price
$125,000
Last Sale Date
Mar 17, 2023

Property Information

Block211.21
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page22.2

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR5
Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$30,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$780+5.2%
2024$741+3.5%
2023$716+1.3%
2022$707+5.5%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$125,000
DeedBook 19335, Page 1271Recorded3/28/2023

Property Sale

Sale
$870,000
DeedBook 12153, Page 1527

Property Sale

Sale
$1,500
DeedBook 10038, Page 1833

Property Sale

Sale
$1,500
DeedBook 5017, Page 918