Skip to content

158 St. Lawrence Blvd.Brick, NJ 08723

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 15, 1994

Property Information

Block211.22
Lot16
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page22.2

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR5
Sq Footage---
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$243,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$243,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,297+5.2%
2024$5,985+3.5%
2023$5,783+1.3%
2022$5,710+1.6%
Property History

No events match the selected filters.