Skip to content

478 Normandy Dr.Mantoloking, NJ 08738

Vacant Land

Last Sale Price
$475,000
Last Sale Date
Dec 7, 2023

Property Information

Block22.01
Lot155
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page9.02

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR5
Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$342,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$342,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,842+5.2%
2024$8,403+3.5%
2023$8,119+1.3%
2022$8,017+1.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$475,000
DeedBook 19561, Page 273Recorded12/14/2023