Skip to content

111 Lakepoint DriveBrick, NJ 08723

Built 2010

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 18, 2009

Property Information

Block237.33
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page23.2

Building Details

Building Class16
Description2560
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage2,560
Acreage0.67

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$227,700
48%
Improvement Value:$250,200
52%
Total Assessment$477,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,344+5.2%
2024$11,732+3.5%
2023$11,336+1.3%
2022$11,192+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2010