Skip to content

320 Kupper Dr. W.Mantoloking, NJ 08738

Built 1930

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 29, 2008

Property Information

Block25.02
Lot92
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page9.03

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR5
Sq Footage998
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$270,000
80%
Improvement Value:$68,900
20%
Total Assessment$338,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,504+5.4%
2024$8,070+0.4%
2023$8,039+1.3%
2022$7,937+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1930