Skip to content

98 Cedar Island Dr.Brick, NJ 08723

Built 1998

Last Sale Price
$945,000
Last Sale Date
Jun 19, 2020

Property Information

Block250.03
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class18
Description2.5SF2G-P 4180
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage4,180
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$369,800
44%
Improvement Value:$467,900
56%
Total Assessment$837,700

Sale
$945,000
DeedBook 17939, Page 512

Property Built

Built

Year Built: 1998