Skip to content

41 Perry Dr.Brick, NJ 08723

Last Sale Price
$390,000
Last Sale Date
Apr 21, 2014

Property Information

Block252.17
Lot11
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page23.3

Building Details

Building Class10
DescriptionDOCK/POOL
Dwellings0
ZoningR5
Sq Footage1,408
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$275,000
95%
Improvement Value:$13,200
5%
Total Assessment$288,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,428+5.2%
2024$9,911+3.5%
2023$9,576+1.3%
2022$9,455+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$390,000

From:

To:

Sq Ft1,408DeedBook 15801, Page 1341Recorded5/9/2014

Property Sale

SaleMulti
$190,000
DeedBook 5114, Page 367