Skip to content

30 Perry DrBrick, NJ 08723

Built 1960

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Mar 21, 1995

Property Information

Block252.17
Lot26
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page23.3

Building Details

Building Class16
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningR5
Sq Footage1,600
Acreage0.52

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$449,300
86%
Improvement Value:$72,800
14%
Total Assessment$522,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,486+5.2%
2024$12,818+3.5%
2023$12,384+1.3%
2022$12,228+3.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960