Skip to content

123 Deauville Dr.Mantoloking, NJ 08738

Built 2022

Last Sale Price
$1,500,000
Last Sale Date
Sep 6, 2022

Property Information

Block26.01
Lot48.02
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page9.03

Building Details

Building Class19.5
Description3SF3G
Dwellings1
ZoningR5
Sq Footage2,680
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$273,800
35%
Improvement Value:$508,600
65%
Total Assessment$782,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$20,209+5.2%
2024$19,208+189.5%
2023$6,634
Property History

Property Sale

Sale
$1,500,000
Sq Ft2,680DeedBook 19280, Page 759Recorded1/20/2023

Property Built

Built

Year Built: 2022