Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 19, 2016
Property Information
Block300
Lot4
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page24
Building Details
Building Class10
Description9-2SB
Dwellings1
ZoningRM
Sq Footage---
Acreage32.5
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$5,227,500
37%
Improvement Value:$8,772,500
63%
Total Assessment$14,000,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $361,620 | +5.2% |
| 2024 | $343,700 | +3.5% |
| 2023 | $332,080 | +1.3% |
| 2022 | $327,880 | +1.6% |
Property History
No events match the selected filters.