Skip to content

288 Leswing Dr.Brick, NJ 08723

Built 1960

Last Sale Date
Mar 14, 2003

Property Information

Block321.02
Lot7
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page25.2

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage1,324
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$116,500
54%
Improvement Value:$99,200
46%
Total Assessment$215,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,572+5.2%
2024$5,295+3.5%
2023$5,116+1.3%
2022$5,052+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960