Skip to content

Sky Manor Blvd.Brick, NJ 08723

Vacant Land

Last Sale Price
$815,000
Last Sale Date
Aug 2, 2022

Property Information

Block321.05
Lot22
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page25.2

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningVZ
Sq Footage---
Acreage0.53

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$113,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$113,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,929+5.2%
2024$2,784+3.5%
2023$2,690+1.3%
2022$2,656+1.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$74,000

From:

To:

DeedBook 16235, Page 101Recorded11/6/2015

Property Sale

Sale
$185,000
DeedBook 12461, Page 1206