Skip to content

278 Sky Manor Blvd.Brick, NJ 08723

Built 1957
Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 11, 2024

Property Information

Block321.05
Lot9
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page25.2

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage1,240
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$115,900
57%
Improvement Value:$86,700
43%
Total Assessment$202,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2010$3,326+6.7%
2009$3,116+5.7%
2008$2,948+5.4%
2007$2,796+7.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1957