Skip to content

271 Leswing Dr.Brick, NJ 08723

Built 1960

Last Sale Date
Jul 8, 2005

Property Information

Block321.10
Lot2
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page25.2

Building Details

Building Class16
Description1SF-P 1976
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage---
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$120,900
44%
Improvement Value:$155,700
56%
Total Assessment$276,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,145+5.2%
2024$6,791+3.5%
2023$6,561+1.3%
2022$6,478+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960