Skip to content

258 Leswing Dr.Brick, NJ 08723

Built 1960

Last Sale Price
$87,500
Last Sale Date
Aug 24, 1993

Property Information

Block321.13
Lot13
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page25.2

Building Details

Building Class15
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage996
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$115,900
63%
Improvement Value:$68,100
37%
Total Assessment$184,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,753+5.2%
2024$4,517+3.5%
2023$4,364+1.3%
2022$4,309+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$87,500
DeedBook 5092, Page 778

Property Built

Built

Year Built: 1960