Skip to content

264 Leswing Dr.Brick, NJ 08723

Built 1960

Last Sale Price
$325,000
Last Sale Date
Aug 24, 2021

Property Information

Block321.13
Lot18
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page25.2

Building Details

Building Class15
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage820
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$115,500
65%
Improvement Value:$61,100
35%
Total Assessment$176,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,562+5.2%
2024$4,336+3.5%
2023$4,189+1.3%
2022$4,136+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$325,000
Sq Ft820DeedBook 18696, Page 1342Recorded9/27/2021

Property Built

Built

Year Built: 1960