Skip to content

266 Leswing DrBrick, NJ 08723

Built 1960

Last Sale Date
Feb 25, 2020

Property Information

Block321.13
Lot19
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page25.2

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage1,513
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$115,500
51%
Improvement Value:$111,000
49%
Total Assessment$226,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,851+5.2%
2024$5,561+3.5%
2023$5,373+1.3%
2022$5,305+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960