Skip to content

321 Bellanca RdBrick, NJ 08723

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 25, 2006

Property Information

Block321.15
Lot4
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page25.2

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage2,272
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$116,300
42%
Improvement Value:$159,400
58%
Total Assessment$275,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,121+5.2%
2024$6,768+3.5%
2023$6,540+1.3%
2022$6,457+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960