Skip to content

323 Lockheed Rd.Brick, NJ 08723

Built 1960

Last Sale Date
Sep 1, 2017

Property Information

Block321.16
Lot5
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page25.2

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage1,504
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$116,100
53%
Improvement Value:$102,400
47%
Total Assessment$218,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,644+5.2%
2024$5,364+3.5%
2023$5,183+1.3%
2022$5,117+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960