Skip to content

242 Leswing DrBrick, NJ 08723

Built 1960

Last Sale Date
Nov 17, 2006

Property Information

Block321.19
Lot21
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page25.2

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage1,060
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$115,900
56%
Improvement Value:$90,300
44%
Total Assessment$206,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,076+5.5%
2024$4,812+3.7%
2023$4,641+1.4%
2022$4,579+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960