Skip to content

235 Leswing Dr.Brick, NJ 08723

Built 1960

Last Sale Price
$237,500
Last Sale Date
Nov 19, 2018

Property Information

Block321.20
Lot7
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page25.2

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage820
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$115,900
61%
Improvement Value:$74,700
39%
Total Assessment$190,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,923+5.2%
2024$4,679+3.5%
2023$4,521+1.3%
2022$4,464+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$237,500

From:

To:

Sq Ft820DeedBook 17313, Page 418Recorded11/28/2018

Property Built

Built

Year Built: 1960