Skip to content

231 Antoinette Ct.Brick, NJ 08723

Built 1994

Last Sale Price
$216,500
Last Sale Date
Dec 20, 1994

Property Information

Block322
Lot13.02
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page26

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR15
Sq Footage2,619
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$125,000
32%
Improvement Value:$268,100
68%
Total Assessment$393,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,154+5.2%
2024$9,651+3.5%
2023$9,324+1.3%
2022$9,206+1.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$216,500
DeedBook 5230, Page 835

Property Built

Built

Year Built: 1994