Skip to content

219 Antoinette Ct.Brick, NJ 08723

Built 1994

Last Sale Price
$173,417
Last Sale Date
Oct 17, 1994

Property Information

Block322
Lot13.05
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page26

Building Details

Building Class16
Description2SF2G-P 1836
Dwellings1
ZoningR15
Sq Footage1,836
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$139,000
43%
Improvement Value:$182,600
57%
Total Assessment$321,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,307+5.2%
2024$7,895+3.5%
2023$7,628+1.3%
2022$7,532+1.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$173,417
DeedBook 5213, Page 480

Property Built

Built

Year Built: 1994