Skip to content

218 Country WalkBrick, NJ 08723

Built 1979

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 1, 2004

Property Information

Block322
Lot16.09
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page26

Building Details

Building Class18
Description2SFG
Dwellings1
ZoningR15
Sq Footage4,200
Acreage1.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$152,400
24%
Improvement Value:$476,600
76%
Total Assessment$629,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,247+5.2%
2024$15,442-0.9%
2023$15,586+0.0%
2022$15,586
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1979