Skip to content

38 Club House Rd.Brick, NJ 08723

Built 1983

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 1, 2016

Property Information

Block324.09
Lot9
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page27.2

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,663
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$143,400
46%
Improvement Value:$168,400
54%
Total Assessment$311,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,054+5.2%
2024$7,655+3.5%
2023$7,396+1.3%
2022$7,302+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1983