Skip to content

Club House Rd(Block 324.14 Lot 13)Brick, NJ 08723

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 20, 2021

Property Information

Block324.14
Lot13
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page27.2

Building Details

Building Class10
DescriptionMAR
Dwellings1
ZoningR5
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,200
97%
Improvement Value:$700
3%
Total Assessment$25,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$669+5.2%
2024$636+3.5%
2023$614+1.3%
2022$607+1.6%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$70,000

From:

To:

DeedBook 17282, Page 1527Recorded10/29/2018

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

SaleMulti
$33,000
DeedBook 12258, Page 672