Skip to content

Club House Rd.(Block 324.14 Lot 15)Brick, NJ 08723

Last Sale Date
Apr 23, 1997

Property Information

Block324.14
Lot15
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page27.2

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR5
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$12,800
96%
Improvement Value:$500
4%
Total Assessment$13,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$344+5.4%
2024$327+3.5%
2023$315+1.3%
2022$311+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0