Skip to content

23 Club House Rd.Brick, NJ 08723

Built 1995

Last Sale Price
$191,240
Last Sale Date
Apr 6, 1995

Property Information

Block324.15
Lot11
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page27.2

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningR5
Sq Footage1,649
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$256,300
64%
Improvement Value:$144,300
36%
Total Assessment$400,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,347+5.2%
2024$9,835+3.5%
2023$9,502+1.3%
2022$9,382+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$191,240
DeedBook 5257, Page 526

Property Built

Built

Year Built: 1995

Property Sale

Sale
$80,000
DeedBook 5207, Page 649