Skip to content

34 Topsail Rd.Brick, NJ 08723

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 21, 2023

Property Information

Block324.16
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page27.2

Building Details

Building Class17
Description1SF2G-P 3230
Dwellings1
ZoningR5
Sq Footage3,230
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$285,000
53%
Improvement Value:$252,200
47%
Total Assessment$537,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,876+5.2%
2024$13,188+3.5%
2023$12,742+1.3%
2022$12,581+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960