Skip to content

39 Tiller LnBrick, NJ 08723

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 28, 2005

Property Information

Block324.32
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page27.3

Building Details

Building Class16
Description2SF1G-P 1884
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,884
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$141,800
50%
Improvement Value:$144,400
50%
Total Assessment$286,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,393+5.2%
2024$7,026+3.5%
2023$6,789+1.3%
2022$6,703+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1975