Skip to content

190 Club House Rd.Brick, NJ 08723

Built 1965

Last Sale Date
May 24, 2017

Property Information

Block324.32
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page27.3

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,008
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$140,000
66%
Improvement Value:$72,100
34%
Total Assessment$212,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,479+5.2%
2024$5,207+3.5%
2023$5,031+1.3%
2022$4,967+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1965