Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Beach(Block 36 Lot 12.09)Mantoloking, NJ 08738
Vacant Land
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Aug 31, 2023
Property Information
Block36
Lot12.09
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page9.03
Building Details
Building Class10
Description---
Dwellings---
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage0.9
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$5,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$5,600
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $145 | +5.5% |
| 2024 | $137 | +3.5% |
| 2023 | $133 | +0.0% |
| 2022 | $133 | — |
Property History
No events match the selected filters.