Skip to content

67 Mariner PlaceBrick, NJ 08723

Built 1983

Last Sale Price
$87,000
Last Sale Date
Jun 26, 2019

Property Information

Block377.01
Lot11
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page29.3

Building Details

Building Class27
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningRR2
Sq Footage1,032
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,000
48%
Improvement Value:$65,700
52%
Total Assessment$125,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,247+5.2%
2024$3,086+3.5%
2023$2,982+1.3%
2022$2,944+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$87,000
Sq Ft1,032DeedBook 17526, Page 1667Recorded7/8/2019

Property Built

Built

Year Built: 1983